
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 10 |
| Height | 1.07 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.02 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Features | Latched Fault |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 65 V |
| Min Supply Voltage | 5.5 V |
| Number of Channels | 1 |
| Operating Supply Current | 1.4 mA |
| Channel Type | Single |
| Number of Outputs | 1 |
| Nominal Supply Current | 1.4 mA |
| Logic Voltage | 0.8 V, 2 V |
| Gate Type | N-Channel MOSFET |
| Configuration | Non-Inverting |
Stock: 23
Distributors
pcbx
Unit Price$2.19475
Ext.Price$2.19475
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.19475 | $2.19475 |
| 10 | $1.87150 | $18.71500 |
| 25 | $1.69053 | $42.26325 |
| 50 | $1.52706 | $76.35300 |
| 100 | $1.37941 | $137.94100 |
| 300 | $1.33213 | $399.63900 |
| 500 | $1.28649 | $643.24500 |
| 1000 | $1.24592 | $1245.92000 |
